Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

Typ jednostki:

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

Środa , 30 listopada  2011

W dniu 17 listopada bieżącego roku odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie, prowadzony przez Siostry Miłosierdzia, przy ulicy Robotniczej w Tarnowie.
Zanieśliśmy im słodycze, które zbieraliśmy w naszej szkole w ramach akcji „Słodycz Za Uśmiech”.

Gdy dotarliśmy na miejsce radośnie powitały nas siostry i ich wychowankowie.
Dzieci pełne autentycznej radości zabierały to, co mieliśmy dla nich. Zaskoczyła nas ich postawa pełnego zaufania. Z szerokim uśmiechem na twarzach i wydawało się, że także z otwartym sercem, bawili się z nami, układali puzzle. Wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zadawano nam pytania – gdzie chodzimy do szkoły i jak w niej jest.

Najbardziej wzruszającym momentem było pożegnanie. Mimo krótkiego czasu zdążyliśmy się oswoić. Dzieci pytały i prosiły żebyśmy jeszcze kiedyś do nich wrócili.

Tego dnia z pewnością nie zapomnimy.

Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.